Formüller   İletişim 

 

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Ehliyet Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
KPDS
YDS
ALES
TEOG
KPSS
KBYS
DGS
ALS
Trafik Ehliyet
   Motor ve araç
  
İlkyardım
   Trafik ve çevre
İngilizce
   Gramer
   Kelime
   Okuma-anlama SINAVONLINE.net  

 Sanal Sınav Merkezi
 

 

 

TEOG Çıkmış Sınav Soruları

2014-2015 II. Dönem TEOG Sınavında Çıkmış Sorular ve Cevap Anahtarları

Türkçe soruları için tıklayın.

Matematik soruları için tıklayın.

Fen ve Teknoloji soruları için tıklayın.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları için tıklayın.

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük soruları için tıklayın.

Yabancı Dil soruları için tıklayın.

Çıkmış diğer sorular için haber ana başlığını tıklayın.

 

2015-2016 Eğitim Yılı TEOG Sınavı I. Dönem Sınav Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığ tarafından düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı kapsamında 8. sıfın öğrencilerinin katılacağı merkezi ortak sınav tarihleri belirlenmiştir. Buna göre, 8'inci sınıfların birinci dönem sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde, ikinci dönem sınavları ise 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınıf

Dönem

Sınav Tarihleri

Mazeret Sınav Tarihleri

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

8'inci Sınıf

1. Dönem

25-26 Kasım 2015

12-13 Aralık 2015

Ocak 2016

8'inci Sınıf

1. Dönem

27-28 Nisan 2016

14-15 Mayıs 2016

Haziran 2016

Sınava ilişkin detaylar için başlığı tıklayın.

 

İşadamı Merhum Sakıp Sabancı'nın İş Hayatına Yönelik Önerdiği 48 Öğüt

1933 yılında Kayseri'de doğan merhum Sakıp Sabancı, 10 Nisan 2004 yılnda vefat etmiştir. Renkli ve aynı zamanda enerjik kimliği ile tanınan Sabancı, sempatik ve halka yakın davranışlarıyla halk arasında Sakıp Ağa olarak tanınmakta ve anılmaktadır. Hiç şüphesiz kendisi Türkiye Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği nadir kişiliklerinden birisidir. İş hayatında başarılı olduğu kadar sosyal hayatta da kendisinden söz ettirmiş bir kişidir. 2004 yılında vefat ettiğinde, Amerikan iş dergisi Forbes'in milyarderler listesinde 147. sırayı almıştı. İş ve sosyal hayata bakış açısını yansıtan ve aşağıda sıralanan öğütleri dikkate değer niteliktedir.

1.Nasıl bir “Güç” arıyorsunuz? Onu bilin. Güce sahip olduktan sonra ise onu iyi kullanın.

2.Başkasından, özellikle politikacıdan medet ummayın.

3.Birlik ve beraberlik arayışını her işte ve her fırsatta sürdürün.

4.Karşınızdakilerin “İnsan” olduğunu hiçbir zaman unutmayın!

Öğütlerin devamı için başlığı tıklayın...

 

Microsoft'un Kurucusu Bill Gates'in Başarıya Götüren Sözleri

1955 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyaya gelen Bill Gates, bilgi çağının nadir kişilikleri arasında yer almakta olup kendisinden bilgisayar dahisi olarak söz ettirmiştir. Herkes tarafından bilinen ve her bilgisayar kullanıcısının hayatında vazgeçilmez bir yeri alan Microsoft firmasını 1975 yılında ortağı Paul Allen ile birlikte kurmuştur. Microsoft, 1970'li yıllarda gelişim gösteren kişisel bilgisayar sektöründeki fırsatlardan doğru yararlanarak kısa sürede hızlı gelişmiştir. 1980'li yılların ortalarında MS-DOS ve ardından Microsoft Windows işletim sistemi ile yükseliş trendinde zirveler yakalamış ve kısa sürede dünyanın bir numaralı teknoloji firması olmuştur. Bu başarının ardında şüphesiz kurucu ortakları olan Bill Gates ve Paul Allen'in iş zekaları, iş ve sosyal yaşamlarındaki yaklaşımları ve kişilikleri yer almaktadır. Bill Gates'in söz konusu başarıya ışık tutacak sözleri kaydadeğer özelliktedir.

Devamı için başlığa tıklayın...

 

ÖSYM Android ve İOS İçin Mobil Uygulama

ALES, YDS, YGS, TUS, JANA, KPSS, DGS vb. birçok sınavlar ÖSYM tarafından planlanmakta, uygulanmakta ve sonuçları açıklanmaktadır. Sınavlara ilişkin başvuru süreci ile sonuçlar İnternet ortamında ÖSYM resmi İnternet sitesinden Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan bu işlemler masaüstü bilgisayarlara uygun olarak geliştirilmiş bir uygulamadır. Cep telefonu, tablet bilgisayarlar ve daha birçok mobil sistemin yaygınlaştığı ve çokça kullanıldığı bir dönemde ÖSYM'ye ait bir mobil uygulamanın bulunmaması bir eksiklikti. Bu eksiklik ÖSYM tarafından yayınlanan "ÖSYM Mobil" ile giderilecektir. Hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip mobil platformlar için geliştirlen bu uygulamalar Android Market ve App Store'dan indirilip kullanılabilmektdir.

Haberin devamı için başlığa tıklayın.

 

(eYDS) Elektronik Yabancı Dil Sınavıyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Sınav ücreti ne kadar? Sınav tarihi ne zaman? Kaç soru sorulmaktadır? Nerede sınava girebilirim? Kaç kez sınava girebilirim?...

 

Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi

Dünyanın önde gelen bilgisayar firmalarından Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 2005 yılında Standford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşma, öğrenim gören, kariyer peşinde koşan, sınav maratonunda nefesi kesilen herkes için önemli dersler içermektedir. 

 

Hızlı Okuma Dersleri Artık E-kitap Formatında

Günümüzde, bilgiyi çabuk tüketebilmek için hızlı okumaya ihtiyaç duyuyoruz ve duyacağız. Bu ihtiyacı karşılamak için www.sinavonline.net sitesinde uzun süredir hizmet veren hızlı okuma bölümü, elektronik kitap formatında herkesin kullanımına sunulmuştur. Faydalı olması dileğiyle kullanıcıların beğenisine sunuyoruz.

 

Amerika'da Eğitim Fırsatları

Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden biri olan, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, eğitim alanında da sonsuz fırsatların önünü açan devletlerin başında gelmektedir. Ülke sınırlarında yer alan sayısız üniversitelerde, lisans ve lisansüstü eğitimini her kademe bütçeye ve beklentiye uygun şekilde gerçekleştirme imkanı mevcuttur.

 

IQ ve Zeka Testleri

Zekâ, zihinsel yeteneklerimizin bileşkesi olarak tarif etmek mümkündur. Bazılarımızın matematiksel zekası ön plana çıkmışken bazılarımızın da duygusal zekaları baskındır. Yeni eklenen IQ testleri ve zeka soruları ile kendi potansiyelinizi keşfetmeye ne dersiniz? (Devamı).

 

Geleceğin Meslekleri

Meslek seçimi insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Ömrün idamesi için gerekli kazancın temini amacı ile kritik bir önem arz eden meslek seçiminde en önemsenen kriter doğal olarak getirisidir. Getirinin yüksek olduğu meslek dalları ise daha ziyade kalifikasyonu yüksek, talebi fazla olan kadroları içermektedir. Bu bakış açısı ile yakın dönemde çok daha fazla popülerleşeceğine inanılan ve “geleceğin meslekleri” şeklinde anılan meslek dallarından bazıları şu şekildedir: (Devamı).

 

Avrupa'da Eğitim Fırsatları

Medeniyetler birliği durumundaki Avrupa kıtası, her tür bütçeye ve beklentiye uygun birçok eğitim fırsatını da öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Türkiye’den de birçok öğrenci lisans ve lisansüstü eğitimlerini Avrupa’daki çeşitli üniversitelerden birinde devam ettirmeyi tercih etmektedir. (Devamı). 

 

Kariyer Seçimi

Bireylerin hayatlarında seçim yapmalarını gerektiren köşe başları mevcuttur. Bunların en önemlilerinden ve en çok tartışılanlarından biri de kariyer seçimi yönünde yapılan tercihleri içermektedir. Hayatın geri kalanının idamesi için gerekli olan koşulları temin etmek adına kritik önem taşıyan kariyer, sadece para kazanılan bir uğraş değil, aynı zamanda yapmaktan zevk alınan bir meşgale olsun isteniyor ise şayet, bu konuda yapılacak seçimlere de önem verilmesi, aceleye getirilmemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, günümüzde birçok çalışanın yaptığı işten oldukça mutsuz olmasının sebebi kariyer seçimi konusunda yeterince hassas ya da bilinçli davranılmamış olmasıdır. (Devamı).

 

Eğitimde Ailelerin Önemi

Eğitim, bir bireyin ve toplumun hayatında en önemli ve en meşakkatli süreçlerden biridir. Okul, öğretmen ve aile şeklinde özetlenmesi mümkün olan eğitimin sacayakları arasında en önemli unsurlardan biri olmasına rağmen, bazen ihmal edilen, hak ettiği öneme vurgu çekilmeyen unsur çoğu zaman ailelerdir. Aileler tüm beklentilerini ve çocuklarının eğitimi ile ilgili sorumlulukları okula ve öğretmene yükleyerek çoğu zaman sorumluluk almaktan kaçma eğiliminde ya da üstlenmeleri gereken sorumluluğun bilincinden uzak bir düzeyde olabilmektedirler. (Devamı).

 

Az Kitap Okuyoruz

Kitap okumak, boş vakitleri değerlendirmede başvurulduğu en çok iddia edilen eylemlerden biri olmakla beraber, uygulamada bu söylemlerin birçoğunun doğru olmadığı, kitap okuma alışkanlığının günbegün terk edilmeye başlandığı görülmektedir. Belirli bir yaşın üzerindeki kişiler, geçmişten gelen alışkanlıklarının da etkisi ile kitap okumaya daha çok vakit ayırırken, özellikle yeni neslin kitaplar ile aralarına önemli oranda mesafe koydukları dikkatlerden kaçmamaktadır. (Devamı).

 

Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?

Eğitim ve öğretim hayatının kaçınılmaz unsurlarından biri de sınavlardır. Başarıyı ölçme ve kategorize etme açısından objektif bir değerlendirme yapılmasına imkan verdiklerinden bu durum bu şekilde de muhtemelen devam edecektir. Sınavlar, öğrencilerin gelecekteki statülerini de belirleyen düzenlemeler de olduklarından, arzu edilen doğrultuda ve en iyi şekilde sonuçlar almak üzere gereğinin yapılması da elzem olmaktadır. (Devamı).

 

Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Son dönemlerde sanal alemde fazlasıyla vakit geçiren bir neslin yetişmekte olduğu dikkat çeken tespitlerden biri durumundadır. Kişisel gelişim uzmanları, anneler ve babalar, öğretmenler gibi birçok taraf açısından kaygı verici bir gelişme olarak algılanan bu durumun olumlu ve olumsuz sonuçlarının birlikte değerlendirilmesi, yaşanmakta olan çağın bir gerekliliği haline gelen bu tarz teknolojilerden kaçış mümkün olmadığından, yeni neslin bu gelişmeler ile barışık şekilde yetişmesinin engellenmemesi önemlidir. (Devamı).

 

Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi

Çoğunlukla zamanın yetersizliğinden veya hızlıca geçtiğinden şikayetçi oluruz ama önümüze gelen fırsatları da heba etmekten geri kalmayız. (Devamı).

 SINAVLAR

YDS Sınavı
YDS
İstanbul Üniversitesi
ÖSYS
ALES Sınavı
ALES
KPSS Sınavı
KPSS
TUS Sınavı
TUS
Ehliyet Sınavı
Ehliyet
ÖMSS
ÖMSS
DGS Sınavı
DGS
Askeri öğrenci
ALS

 HİZMETLER

IQ Testleri
Zeka sorularını sever misiniz?

Hızlı okuma
Okuma hızınızı artırın.

Oyunlar
Şimdi oyun zamanı...
Matematik formülleri
Matematik formülleri
Can simidi
Can Kurtaran Bilgiler
Köpek
İlginç gerçekler

VİDEOLAR

Yumurta sarısı
Yumurta numarası
Su
Sıvılarda denge
bakis_acisi
Bakış açısı
Kaçan goller
En güzel kaçan goller
Komik adam
Komik adam bilgisayarda
Komik inşaat hataları
Komik inşaat hataları
Tüm videolar 
         
  

 

 Son Yazılar
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net