Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Ehliyet Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

 SINAVONLINE.net  

 Sanal Sınav Merkezi
 

 

 

LYS-2, LYS-3, LYS-5 Soru ve Cevapları Yayınlandı

2015-2016 eğitim yılına ait LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) maratonu 26 Haziran 2016 günü yapılan son sınav ile sona ermiş oldu. 
 
Sınav maratonu 18-19 Haziran Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılan Matematik, Geometri, Tarih, Coğrafya ve Felsefe sınavları ile başladı. Ardından, 25-26 Haziran günlerinde yapılan Fen Bilimleri (LYS-2), Yabancı Dil (LYS-5) ve Edebiyat-Coğrafya (LYS-3) sınavları ile tamamlanmış oldu. Söz konusu sınavlara ilişkin sorular ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlanmş olup, buradan erişime açılmıştır.
 

 

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Soru ve Cevapları Yayınlandı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, 18-19 Haziran 2016 tarihlerinde LYS-4 Sosyal Bilimler ile LYS-1 Matematik seansları ile düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavlarına ilişkin sınav soruları ve cevapları ÖSYM resmi İnternet sitesinde yayınlanmıştır. Söz konusu soru ve cevaplara aşağıdaki bağlantıdan erişime sunulmuştur.

19 Haziran 2016 Pazar

Matematik Testi ve Cevap Anahtarı

Geometri Testi ve Cevap Anahtarı

18 Haziran 2016 Cumartesi

Tarih Testi ve Cevap Anahtarı

Coğrafya Testi ve Cevap Anahtarı

Felsefe Testi ve Cevap Anahtarı

 

ODTÜ URAP Laboratuvarı Tarafından Yayınlanan Türkiye Üniversite Sıralaması

URAP (University Ranking by Academic Performance) Araştırma Laboratuarı 2009 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulmuştur. URAP'ın amacı yükseköğretim kurumlarını akademik başarıları doğrultusunda değerlendirebilmek için bilimsel metodlar geliştirmek ve yapılan çalışmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmak olarak özetlenebilmektedir. 

Çalışmalar sonucunda elde edilen veriler ile üniversitelerin kendi akademik performanslarını diğer üniversitelerle karşılaştırabilmesine ve belirlenen kriterlere göre gelişmeye açık yanlarını farketmelerine yardımcı olunmaktadır. Devamı için haber başlığını tıklayın.

 

TEOG Sınavı İle İlgili Merak Edilenler ve Sıkça Sorulan Sorular

Tercih ve yerleştirme işlemleriyle ilgili duyurular nereden takip edilebilir? Öğrencilerin yerleştirmeye esas puanları (YEP) hangi adresten ilan edilecek? Güzel sanatlar veya spor liselerine kayıt yaptıran öğrenciler yerleştirme veya yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih yapabilir mi?...

 

(eYDS) Elektronik Yabancı Dil Sınavıyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Sınav ücreti ne kadar? Sınav tarihi ne zaman? Kaç soru sorulmaktadır? Nerede sınava girebilirim? Kaç kez sınava girebilirim?...

 

Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi

Dünyanın önde gelen bilgisayar firmalarından Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 2005 yılında Standford Üniversitesi mezuniyet töreninde yapmış olduğu konuşma, öğrenim gören, kariyer peşinde koşan, sınav maratonunda nefesi kesilen herkes için önemli dersler içermektedir. 

 

Hızlı Okuma Dersleri Artık E-kitap Formatında

Günümüzde, bilgiyi çabuk tüketebilmek için hızlı okumaya ihtiyaç duyuyoruz ve duyacağız. Bu ihtiyacı karşılamak için www.sinavonline.net sitesinde uzun süredir hizmet veren hızlı okuma bölümü, elektronik kitap formatında herkesin kullanımına sunulmuştur. Faydalı olması dileğiyle kullanıcıların beğenisine sunuyoruz.

 

Amerika'da Eğitim Fırsatları

Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden biri olan, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, eğitim alanında da sonsuz fırsatların önünü açan devletlerin başında gelmektedir. Ülke sınırlarında yer alan sayısız üniversitelerde, lisans ve lisansüstü eğitimini her kademe bütçeye ve beklentiye uygun şekilde gerçekleştirme imkanı mevcuttur.

 

IQ ve Zeka Testleri

Zekâ, zihinsel yeteneklerimizin bileşkesi olarak tarif etmek mümkündur. Bazılarımızın matematiksel zekası ön plana çıkmışken bazılarımızın da duygusal zekaları baskındır. Yeni eklenen IQ testleri ve zeka soruları ile kendi potansiyelinizi keşfetmeye ne dersiniz? (Devamı).

 

Geleceğin Meslekleri

Meslek seçimi insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Ömrün idamesi için gerekli kazancın temini amacı ile kritik bir önem arz eden meslek seçiminde en önemsenen kriter doğal olarak getirisidir. Getirinin yüksek olduğu meslek dalları ise daha ziyade kalifikasyonu yüksek, talebi fazla olan kadroları içermektedir. Bu bakış açısı ile yakın dönemde çok daha fazla popülerleşeceğine inanılan ve “geleceğin meslekleri” şeklinde anılan meslek dallarından bazıları şu şekildedir: (Devamı).

 

Avrupa'da Eğitim Fırsatları

Medeniyetler birliği durumundaki Avrupa kıtası, her tür bütçeye ve beklentiye uygun birçok eğitim fırsatını da öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Türkiye’den de birçok öğrenci lisans ve lisansüstü eğitimlerini Avrupa’daki çeşitli üniversitelerden birinde devam ettirmeyi tercih etmektedir. (Devamı). 

 

Kariyer Seçimi

Bireylerin hayatlarında seçim yapmalarını gerektiren köşe başları mevcuttur. Bunların en önemlilerinden ve en çok tartışılanlarından biri de kariyer seçimi yönünde yapılan tercihleri içermektedir. Hayatın geri kalanının idamesi için gerekli olan koşulları temin etmek adına kritik önem taşıyan kariyer, sadece para kazanılan bir uğraş değil, aynı zamanda yapmaktan zevk alınan bir meşgale olsun isteniyor ise şayet, bu konuda yapılacak seçimlere de önem verilmesi, aceleye getirilmemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, günümüzde birçok çalışanın yaptığı işten oldukça mutsuz olmasının sebebi kariyer seçimi konusunda yeterince hassas ya da bilinçli davranılmamış olmasıdır. (Devamı).

 

Eğitimde Ailelerin Önemi

Eğitim, bir bireyin ve toplumun hayatında en önemli ve en meşakkatli süreçlerden biridir. Okul, öğretmen ve aile şeklinde özetlenmesi mümkün olan eğitimin sacayakları arasında en önemli unsurlardan biri olmasına rağmen, bazen ihmal edilen, hak ettiği öneme vurgu çekilmeyen unsur çoğu zaman ailelerdir. Aileler tüm beklentilerini ve çocuklarının eğitimi ile ilgili sorumlulukları okula ve öğretmene yükleyerek çoğu zaman sorumluluk almaktan kaçma eğiliminde ya da üstlenmeleri gereken sorumluluğun bilincinden uzak bir düzeyde olabilmektedirler. (Devamı).

 

Az Kitap Okuyoruz

Kitap okumak, boş vakitleri değerlendirmede başvurulduğu en çok iddia edilen eylemlerden biri olmakla beraber, uygulamada bu söylemlerin birçoğunun doğru olmadığı, kitap okuma alışkanlığının günbegün terk edilmeye başlandığı görülmektedir. Belirli bir yaşın üzerindeki kişiler, geçmişten gelen alışkanlıklarının da etkisi ile kitap okumaya daha çok vakit ayırırken, özellikle yeni neslin kitaplar ile aralarına önemli oranda mesafe koydukları dikkatlerden kaçmamaktadır. (Devamı).

 

Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?

Eğitim ve öğretim hayatının kaçınılmaz unsurlarından biri de sınavlardır. Başarıyı ölçme ve kategorize etme açısından objektif bir değerlendirme yapılmasına imkan verdiklerinden bu durum bu şekilde de muhtemelen devam edecektir. Sınavlar, öğrencilerin gelecekteki statülerini de belirleyen düzenlemeler de olduklarından, arzu edilen doğrultuda ve en iyi şekilde sonuçlar almak üzere gereğinin yapılması da elzem olmaktadır. (Devamı).

 

Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Son dönemlerde sanal alemde fazlasıyla vakit geçiren bir neslin yetişmekte olduğu dikkat çeken tespitlerden biri durumundadır. Kişisel gelişim uzmanları, anneler ve babalar, öğretmenler gibi birçok taraf açısından kaygı verici bir gelişme olarak algılanan bu durumun olumlu ve olumsuz sonuçlarının birlikte değerlendirilmesi, yaşanmakta olan çağın bir gerekliliği haline gelen bu tarz teknolojilerden kaçış mümkün olmadığından, yeni neslin bu gelişmeler ile barışık şekilde yetişmesinin engellenmemesi önemlidir. (Devamı).

 

Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi

Çoğunlukla zamanın yetersizliğinden veya hızlıca geçtiğinden şikayetçi oluruz ama önümüze gelen fırsatları da heba etmekten geri kalmayız. (Devamı).

 SINAVLAR

YDS Sınavı
YDS
İstanbul Üniversitesi
YGS
ALES Sınavı
ALES
KPSS Sınavı
KPSS
DGS Sınavı
AÖF
Ehliyet Sınavı
Ehliyet

 HİZMETLER

IQ Testleri
Zeka sorularını sever misiniz?

Hızlı okuma
Okuma hızınızı artırın.

Oyunlar
Şimdi oyun zamanı...
Matematik formülleri
Matematik formülleri
Can simidi
Can Kurtaran Bilgiler
Köpek
İlginç gerçekler
         
  

 

 Son Yazılar
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net