Formüller   Forum   Forum Girşi   Yeni Üye   İletişim 

 

 
Acilis Sayfam Yap Sýk Kullanýnlar Klasörüne Ekle
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Ehliyet Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
KPDS
YDS
ALES
TEOG
KPSS
KBYS
DGS
ALS
Trafik Ehliyet
   Motor ve araç
  
İlkyardım
   Trafik ve çevre
İngilizce
   Gramer
   Kelime
   Okuma-anlama SINAVONLINE.net  

 Sanal Sınav Merkezi
 

 

 

üniversiteliler 2014 LYS Sınav Sonuçları
14-15 ve 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan 2014 LYS sınavına ilişkin sonuçlar ÖSYM resmi internet sitesi olan https://sonuc.osym.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Hızlı Okuma Dersleri Artık E-kitap Formatında
Günümüzde, bilgiyi çabuk tüketebilmek için hızlı okumaya ihtiyaç duyuyoruz ve duyacağız. Bu ihtiyacı karşılamak için www.sinavonline.net sitesinde uzun süredir hizmet veren hızlı okuma bölümü, elektronik kitap formatında herkesin kullanımına sunulmuştur. Faydalı olması dileğiyle kullanıcıların beğenisine sunuyoruz.
Merkezi Sınav TEOG Sınavı Sonuçları
Sekizinci sınıf öğrencilerinin gireceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı 28 ve 29 Nisan 2014 Pazartesi ve Salı günlerinde yapılmıştır. Sınavın birinci gününde Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, ikinci gününde ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden yapıldı. Buna göre, soru kitapçıkları ile cevap anahtarları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanmıştır. Devamı.
Merkezi Sınav TEOG Sınavı 28-29 Nisan 2014
Sekizinci sınıf öğrencilerinin gireceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı 28 ve 29 Nisan 2014 Pazartesi ve Salı günlerinde yapılacaktır. Sınavın birinci gününde Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, ikinci gününde ise Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden yapılacaktır. Her bir dersin sınavında sorulacak 20 soru için 40'ar dakika süre verilecektir.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Mayıs 2014 Ayı Sınav Takvimi
1. A
kademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı
2. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı
3. Açık Öğretim Lisesi II. Dönem Sonu Sınav
üniversiteliler YGS ve LYS Sınavları Kalkıyor
Son aylarda yoğun bir şekilde dershanelerin kapatılması tartışılmasına karşın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edildi. Veliler ve öğrenciler için bu durum çok tartışma götürse ve beraberinde belirsizlikleri de getirse kafalardaki bir takım soru işaretleri önümüzdeki aylarda daha net hale geleceği muhakkaktır. Buna ilave olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki aşamalı üniversiteye giriş sisteminin de değiştirilmesinin söz konusu olduğu bilgisi hızla yayılmaktadır. Devamı...
YGS Sonuçları Sayısal Bilgiler
23 Mart 2014 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına ilişkin sayısal ve istatiksel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Amerika'da Eğitim Fırsatları
Dünyanın en büyük ve en güçlü ülkelerinden biri olan, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri, eğitim alanında da sonsuz fırsatların önünü açan devletlerin başında gelmektedir. Ülke sınırlarında yer alan sayısız üniversitelerde, lisans ve lisansüstü eğitimini her kademe bütçeye ve beklentiye uygun şekilde gerçekleştirme imkanı mevcuttur.
Merkezi Sınav 2014 Yılı YGS Sonuçları Yayınlandı
23 Mart 2014 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından yayınlandı. ÖSYM resmi İnternet sitesinde TC kimlik numarası ve aday şifresi girilerek sonuçlara ulaşmak mümkün.
Merkezi Sınav 2014 Yılı YGS Sınavı Soruları ve Cevapları
2014 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi sınavlarının birinci basamağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 2.007.685 adayın sınava katılımı ile 23 Mart 2014 Pazar günü tamamlandı. Bu sene, ÖSYM tarafından alınan karar gereği sınava giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları yayınlanmayacak. Bunun yerine, sınav sorularının %20'sini oluşturan ve rastgele seçilen sorular adayların incelenmesi maksadıyla OSYM tarafından yayınlandı. Yayınlanan 2014 yılı YGS temel soru kitapçığına buradan erişebilirsiniz.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (17-28 Mart 2014)
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5, 6, 7, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda okuyan öğrencilere yönelik olarak Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 22 Haziran 2014 Pazar günü saat 10.00'da yapılacaktır. (Devamı).
IQ ve Zeka Testleri IQ ve Zeka Testleri
Zekâ, zihinsel yeteneklerimizin bileşkesi olarak tarif etmek mümkündur. Bazılarımızın matematiksel zekası ön plana çıkmışken bazılarımızın da duygusal zekaları baskındır. Yeni eklenen IQ testleri ve zeka soruları ile kendi potansiyelinizi keşfetmeye ne dersiniz? (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Geleceğin Meslekleri
Meslek seçimi insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Ömrün idamesi için gerekli kazancın temini amacı ile kritik bir önem arz eden meslek seçiminde en önemsenen kriter doğal olarak getirisidir. Getirinin yüksek olduğu meslek dalları ise daha ziyade kalifikasyonu yüksek, talebi fazla olan kadroları içermektedir. Bu bakış açısı ile yakın dönemde çok daha fazla popülerleşeceğine inanılan ve “geleceğin meslekleri” şeklinde anılan meslek dallarından bazıları şu şekildedir: (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Avrupa'da Eğitim Fırsatları
Medeniyetler birliği durumundaki Avrupa kıtası, her tür bütçeye ve beklentiye uygun birçok eğitim fırsatını da öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Türkiye’den de birçok öğrenci lisans ve lisansüstü eğitimlerini Avrupa’daki çeşitli üniversitelerden birinde devam ettirmeyi tercih etmektedir. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Kariyer Seçimi
Bireylerin hayatlarında seçim yapmalarını gerektiren köşe başları mevcuttur. Bunların en önemlilerinden ve en çok tartışılanlarından biri de kariyer seçimi yönünde yapılan tercihleri içermektedir. Hayatın geri kalanının idamesi için gerekli olan koşulları temin etmek adına kritik önem taşıyan kariyer, sadece para kazanılan bir uğraş değil, aynı zamanda yapmaktan zevk alınan bir meşgale olsun isteniyor ise şayet, bu konuda yapılacak seçimlere de önem verilmesi, aceleye getirilmemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, günümüzde birçok çalışanın yaptığı işten oldukça mutsuz olmasının sebebi kariyer seçimi konusunda yeterince hassas ya da bilinçli davranılmamış olmasıdır. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Eğitimde Ailelerin Önemi
Eğitim, bir bireyin ve toplumun hayatında en önemli ve en meşakkatli süreçlerden biridir. Okul, öğretmen ve aile şeklinde özetlenmesi mümkün olan eğitimin sacayakları arasında en önemli unsurlardan biri olmasına rağmen, bazen ihmal edilen, hak ettiği öneme vurgu çekilmeyen unsur çoğu zaman ailelerdir. Aileler tüm beklentilerini ve çocuklarının eğitimi ile ilgili sorumlulukları okula ve öğretmene yükleyerek çoğu zaman sorumluluk almaktan kaçma eğiliminde ya da üstlenmeleri gereken sorumluluğun bilincinden uzak bir düzeyde olabilmektedirler. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Az Kitap Okuyuoruz
Kitap okumak, boş vakitleri değerlendirmede başvurulduğu en çok iddia edilen eylemlerden biri olmakla beraber, uygulamada bu söylemlerin birçoğunun doğru olmadığı, kitap okuma alışkanlığının günbegün terk edilmeye başlandığı görülmektedir. Belirli bir yaşın üzerindeki kişiler, geçmişten gelen alışkanlıklarının da etkisi ile kitap okumaya daha çok vakit ayırırken, özellikle yeni neslin kitaplar ile aralarına önemli oranda mesafe koydukları dikkatlerden kaçmamaktadır. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?
Eğitim ve öğretim hayatının kaçınılmaz unsurlarından biri de sınavlardır. Başarıyı ölçme ve kategorize etme açısından objektif bir değerlendirme yapılmasına imkan verdiklerinden bu durum bu şekilde de muhtemelen devam edecektir. Sınavlar, öğrencilerin gelecekteki statülerini de belirleyen düzenlemeler de olduklarından, arzu edilen doğrultuda ve en iyi şekilde sonuçlar almak üzere gereğinin yapılması da elzem olmaktadır. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
Son dönemlerde sanal alemde fazlasıyla vakit geçiren bir neslin yetişmekte olduğu dikkat çeken tespitlerden biri durumundadır. Kişisel gelişim uzmanları, anneler ve babalar, öğretmenler gibi birçok taraf açısından kaygı verici bir gelişme olarak algılanan bu durumun olumlu ve olumsuz sonuçlarının birlikte değerlendirilmesi, yaşanmakta olan çağın bir gerekliliği haline gelen bu tarz teknolojilerden kaçış mümkün olmadığından, yeni neslin bu gelişmeler ile barışık şekilde yetişmesinin engellenmemesi önemlidir. (Devamı).
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
Çoğunlukla zamanın yetersizliğinden veya hızlıca geçtiğinden şikayetçi oluruz ama önümüze gelen fırsatları da heba etmekten geri kalmayız. (Devamı).
 

doktor
2013 TUS Soruları yayınlandı.
Hava Harp Okulu
Harp Okulu Öğrencilerine YURTKUR Bursu
DUS Sorulari
2013 DUS Soruları yayınlandı.
Renk Körlüğü Testi
Renk Körlüğü Testi
Kitaplar
Üniversite adayları için önemli bilgiler.
açık öğretim
Açıköğretimde bütünleme sınavı yok.
Kredi kartları
ÖSYM'de kredi kartı ile ödeme dönemi başladı.

Sınav başvurusu
SBS ve PYBS başvularını okullar yapacak.  

Yüksek öğrenim bursu
20 bin öğrenciye yüksek öğrenim bursu
üniversiteliler
2 yıllık üniversiteler MEB'e bağlanıyor.
özel üniversiteler
Özel üniversiteler geliyor.
ameliyathane
2013 TUS Sonuçları

 

 SINAVLAR

YDS Sınavı
YDS
İstanbul Üniversitesi
ÖSYS
ALES Sınavı
ALES
KPSS Sınavı
KPSS
TUS Sınavı
TUS
Ehliyet Sınavı
Ehliyet
ÖMSS
ÖMSS
DGS Sınavı
DGS
Askeri öğrenci
ALS

 HİZMETLER

IQ Testleri
Zeka sorularını sever misiniz?

Hızlı okuma
Okuma hızınızı artırın.

Oyunlar
Şimdi oyun zamanı...
Matematik formülleri
Matematik formülleri
Can simidi
Can Kurtaran Bilgiler
Köpek
İlginç gerçekler

VİDEOLAR

Yumurta sarısı
Yumurta numarası
Su
Sıvılarda denge
bakis_acisi
Bakış açısı
Kaçan goller
En güzel kaçan goller
Komik adam
Komik adam bilgisayarda
Komik inşaat hataları
Komik inşaat hataları
Tüm videolar 
         
  

 

 
Matematik Dünyası
 

 
AÖF SORULARI

Tüm sınıflara ait
toplam
2810 soru
 

Flash Animasyonlu
Konu Anlatımları
Matematik
Fizik
Kimya
Biyoloji

 


 


Kare bulmaca


Picasso

     

 
Google
Web site
 Son Yazılar
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net