Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Kelime bilgisi
Nasıl Öğrenmeli?
Baş. Düzey Öğrenme
Baş. Düzey Testler
Orta Düzey Testler
İleri Düzey Testler
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun

 İngilizce

 

 Çocuklar ve Yetişkinler İçin İngilizce

 

 

Test-1    Test-2   Test-3    Test-4    Daha fazla test...

 

İlkokul İngilizce müfredat testleri
 

İlkokul 3'üncü Sınıf İngilizce Testleri

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylanmış ve okullarda okutulan İlkokul 3'üncü Sınıf kitabı Sunshine'da yer alan ünitelere ilişkin testler hazırlanmış olup, öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

3'üncü Sınıf 1'inci Ünite Testi

İlkokul 4'üncü Sınıf İngilizce Testleri

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca onaylanmış ve okullarda okutulan İlkokul 4'üncü Sınıf kitabı Sunshine'da yer alan ünitelere ilişkin testler hazırlanmış olup, öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

4'üncü Sınıf 4'üncü Ünite Testi
 

Remzi Hoca ile YDS

Aşağıdaki kaynaklar kendini dil sınavlarına ve İngilizce öğretiminin üst düzey yöntemlerine adamış yenilik bağımlısı bir İngilizce öğretmeni olan www.remzihoca.com tarafından hazırlanmıştır. 

Deneme Sınavları

Kelime Kaynakları

Okuma Kaynakları ( Kolay  -  Orta  -  Zor )
  

 

Konuşarak İngilizcenizi Pekiştirin

Yeni bir dil öğrenmek için eğitim sitemimizde gramer eğitimlerine çok fazla önem verilmekte ve pratiğe çok fazla yer verilmemektedir. Bu da diploma üzerinde İngilizce bilgi tam ancak konuşamayan bireyler ortaya çıkarmaktadır. bireyler sonraki hayatlarında bu eksikliği fark edince farklı yollarla tamamlamaya çalışmakta, yeterince vakti ve bütçesi olmayanlar için ise bu önemli sorun olarak giderek büyümektedir.

Devamı >>

   

Kelime Bilgisi

İster TOEFL, KPDS, YDS sınavlarına hazırlanın, isterse e-posta arkadaşınıza birkaç satır İngilizce metin hazırlayın. Kelime bilginizin yetersizliği sizi her zaman sınırlayan ve zorlayan bir engel olarak karşınıza çıkacaktır. Kelime bilginizi geliştirmek veya bildiklerinizi canlı tutmak istiyorsanız düzenli olarak bu konuda çalışmanız gerekecektir.

Kelime öğrenmenin temeli ezberlemeye dayanmaktadır. Ezberlemeyi kolaylaştıran ve kolay hatırlamamızı sağlayan çeşitli metodlar var. Kişi kendisine en uygun metodu kendisi seçmelidir. Kitap veya herhangi bir yazı okuyarak daha kolay kelime ezberleyen birisi mutlaka bu yöntemi ağırlıklı olarak seçmelidir. Ayrıca ezberlemeyi ızdırap olmaktan kurtarıp eğlenceli kılan yöntemler de gözardı edilmemelidir.

Devamı >>
 

  

Gramer Bilgisi

Gramer bilgisi o dilin yapısı ve kurallar zincirini ifade eder. Bir dili doğru olarak öğrenebilmek için o dile ait gramer bilgisini de öğrenmemiz gerekmektedir. Özellikle bu dili yazışmalarda kullanmamız gerekiyorsa bunun önemi bir kat daha artmaktadır.

Gramer kuralları bir zincirin halkası gibidir. Eğer bir konuyu tam olarak öğrenememişseniz bir sonraki konuyu öğrenirken zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle kavranmakta zorluk çekilen bir konu derinlemesine irdelenmeli ve doğru şekli ile öğrenilmelidir.

Devamı >>
 

  

İngilizce kullanan ülkeler

Gün geçtikçe kullanımı giderek yaygınlaşan İngilizce dünya üzerinde anadil olarak en çok konuşulan ikinci dildir. Tahmin edebileceğiniz gibi en çok konuşulan ilk dil ise Çincedir. Ancak İngilizce dünyanın resmi olmayan bilim ve ticaret dili olma ünvanını çoktan kazanmış durumdadır.

İngilizce dilini kullanan ülkelerin listesi...

 

 

 

 Son Yazılar
Çocuklar İçin Bilgisayar Programcılığı - Scratch, Code, Tynker
 
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Amerika'da Eğitim Fırsatları
 
Avrupa'da Eğitim Fırsatları
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net