Videolar   Formüller   Yleti?im 

Giri?YGSYngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

 SINAVONLINE.net

 

 Haber


23-24 Ocak 2016 Tarihlerinde Yapılacak AÖF Final Sınavlarına İlişkin Sınav Yeri Bilgileri İle Dikkat Edilmesi Gereken Konular

23-24 Ocak Cumartesi ve Pazar günlerinde gerçekleştirilecek final sınavıa girecek öğrenciler, sınav yerlerini Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi resmi internet sitesinden öğrenebilmektedir. "Öğrenci Giriş" sayfasında yer alan eposta adresi veya TC kimlik numarası ve şifre bilgisi ile giriş işlemi gerçekleştirilmekte ve sınav yerine ilişkin ayrıntılı bilgiler bu bölümde yer almaktadır.
 
Girilecek sınavda öğrencilerin sorun yaşamaması için hatırlatılmasında yarar gördüğümüz konular şu şekildedir:
 
1. Öğrencilerin sınava girebilmeleri için "Sınav Giriş Belgesi" ile "Fotoğrafli ve Onaylı Kimlik Belgesi"ni yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 
2. "Sınav Giriş Belgesi", Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi resmi internet sitesinde yer alan "Öğrenci Giriş" sayfası üzerinden eposta veya TC kimlik numarası ve şifre bilgisi ile giriş sonrasında yer alan bölümden renkli veya siyah-beyaz çıktı ile alınabilmektedir.
 
3. Sınav yerini bulma kargaşasını yaşamamanız için sınava gireceğiniz yeri öncesinde görmenizde yarar vardır. Sınav yerine ilişkin ulaşım bilgilerine İnternet'te var olan harita ve belediye hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 
4. Sınava girmek için gerekli belgeler (Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi) dışında herhangi bir doküman bulundurulmaması gerekmektedir. Sınav binasına girişte elektronik hesap makinası dışında cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera gibi elektronik  eşyalar ile silah ve silah yerine geçebilecek nesnelere izin verilmemektedir.
 
5. Sınav saatinden yaklaşık 1 saat kadar önce sınav binasının kapısında hazır bulunulması gerekmektedir. Yurdumuzu etkisi altına alan kar ve yağmur yağışlarını dikkate alarak, sınav yerine ulaşımın beklenenden daha fazla zaman alabileceği unutulmamalıdır.
 
6. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sorna, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
 
7. Cevap kağıdında yapılacak işaretlemeler ve yazılar için yumuşak özellikli kurşun kalem ile iz bırakmayan silgi bulundurulması gerekmektedir.
 
8. Sınavda hesap makinası kullanılabilmekle birlikte, makinada alfabetik tuş takımı ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına olanak veren özellikler olmamalıdır.Bu türden hesap makinası ile sınava giren öğrencilerin sınavları geçersiz sayılmaktadır.
 
 

 

 

 Son Yazılar
Çocuklar İçin Bilgisayar Programcılığı - Scratch, Code, Tynker
 
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Amerika'da Eğitim Fırsatları
 
Avrupa'da Eğitim Fırsatları
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net