Videolar   Formüller   İletişim 

GirişYGSİngilizceYDSKPSSALESAÖFTrafikTEOGIQOyun

 
Hızlı Erişim
E-kitap
Meslekler
Hızlı Okuma
Kendinizi Tanıyın
Ne, Nasıl?
ÖSYM Sınav Takvimi
MEB Sınav Takvimi
Sınav sonuçları
Sınav numarası sorma
Soru Bankaları
YGS
İngilizce
YDS
KPSS
ALES
AÖF
Trafik
TEOG
IQ
Oyun
Videolar
created at TagCrowd.com

  
 

KENDİNİZİ TANIYIN
 

Her insanın zihin ve zeka yapısı ile öğrenme yeteneklerinin kendine özgü bir takım karakteristik özellikleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Küçük farklılıklar ve istisnalar dikkate alınmazsa bütün bu özellikleri dört ana başlık altında toplamak da mümkün:
Siz hangi gruba giriyorsunuz acaba? Test etmek ister misiniz?
 
Her grubun kendine özgü bir zihin ve zeka yapısı olduğunu değerlendirdiğimizde bu gruplarda bulunan insanların da öğrenme yöntemlerinin farklı olacağını tahmin etmemiz zor olmaz. Eğer grubunuzu  ve grup karakteristiklerine bağlı olarak en iyi öğrenme yönteminizi çok iyi belirlerseniz daha az zamanda ve daha az emekle çok daha verimli çalıştığınızı görebilirsiniz.
 

İnsan beyninin gizemli dünyasına açılan ufak bir pencere niteliğindeki bu gruplandırma çalışması hem keninizi tanımanız hem de zaman ve emek israfını önlemeniz açısından çok önemli sonuçlar doğurabilir.

Her gruba ait detaylı çalışma tekniklerini belirtmeden önce sizin hangi gruba ait olduğunuzu belirlemek daha doğru olacaktır. Bunun için kendini tanıma testi bölümündeki 10 soruyu cevaplandırmanız yeterli.

Bazı durumlarda birden fazla zihin grubunun üyesi olarak çıkabilirsiniz. Bu durumda baskın bir öğrenme tercihiniz yok demektir ve üyesi çıktığınız tüm gruplara ait tavsiyelere uymanız daha faydalı olacaktır. 
 

 

 Son Yazılar
Çocuklar İçin Bilgisayar Programcılığı - Scratch, Code, Tynker
 
Hayat Maratonunda Steve Jobs Felsefesi
 
Amerika'da Eğitim Fırsatları
 
Avrupa'da Eğitim Fırsatları
 
Sosyal Ağların Çocuklar Üzerindeki Etkisi
 
Az Kitap Okuyoruz
 
Eğitimde Ailelerin Önemi
 
Zamanı Etkin Kullanma Yöntemi: Yapılacak Günlük İşler Listesi
 
 

© SINAVONLINE.net